Rozvoj

Jednota, spotřební družstvo v Nymburce provozuje maloobchodní činnost v 75 přímo řízených prodejnách. Třicet dva jich je v objektech ve vlastnictví družstva, další si družstvo pronajalo. Průměrné měsíční tržby maloobchodních prodejen činily v roce 2017 více jak 57 mil. Kč.

Družstvo vynakládá nemalé finanční prostředky do rozvoje družstva a rozšíření činnosti. Investiční prostředky jsou věnovány na modernizaci a rozšíření maloobchodních prodejen. Vlastní prostory, které družstvo nevyžívá, pronajímá dalším podnikatelům. V průběhu roku 2011 odkoupilo družstvo do svého vlastnictví šest prodejen od Jednoty, družstva v Kolíně, které Jednota Nymburk před touto změnou vlastnictví více jak deset let provozovala jako pronajaté. Další dvě prodejny v roce 2011 pak odkoupilo od podnikatelských subjektů nedružstevního systému. Maloobchodní činnost rozšířilo družstvo také o dalších 14 pronajatých prodejen. I nadále bude družstvo vynakládat celou řadu aktivit, aby mohlo svou síť provozoven neustále rozšiřovat.

Velkoobchodní sklady nabízejí sortiment potravin, drogerie, piva, a průmyslového zboží a vybavení provozoven. Průměrný měsíční velkoobchodní obrat skladů byl za rok 2017 přes 67 mil. Kč. Součástí areálu velkoobchodu je prodejna Supermarketu Cash & Carry, kde průměrná měsíční tržba v roce 2017 přesáhla 3,4 mil. Kč. Velkoobchodní sklady zásobují jak provozovny Jednoty, obchodní sítě některých okolních spotřebních družstev, např. Jednotu, smíšené družstvo Praha – západ, Jednotu, spotřební družstvo v Benešově, Jednotu, spotřební družstvo v Pardubicích, Jednotu, spotřební družstvo v Jílemnici, Jednotu, spotřební družstvo ve Dvoře Králové nad Labem, Jednotu, spotřební družstvo v Rakovníku, tak i cizí odběratele. Dodávky zboží podle objednávek jsou distribuovány vozovým parkem družstva, který čítá 22 nákladních vozidel typu Mercedes, Iveco, DAF. V roce 2005 byl vozový park rozšířen o dva chladírenské vozy , které začali zajišťovat rozvoz chlazených mlékárenských výrobků, tato činnost byla postupně rozšiřována a v současné době , po dostavbě nové chlazené skladové haly, rozváží pět chladírenských vozidel chlazené mléčné výrobky a uzeniny. Tak trochu výjimečnou je nabídka velkoobchodu pro provozovatele prodejen, restaurací a vývařoven. Sklad byl v roce 2005 z Hořátve přemístěn do nové skladové haly do areálu velkoobchodních skladů v Nymburce. Zákazníci si zde mohou nakoupit široký sortiment vybavení, ale také potřebný spotřební materiál.